Okolica

Koniaków położony jest niemal na styku trzech granic: polskiej, słowackiej i czeskiej, warto wybrać się na wycieczkę do naszych sąsiadów.

W Koniakowie, w centrum wsi czekają na Was:

 • Centrum Koronki Koniakowskiej, w którym znajduje się Muzeum Koronek oraz sklep z lokalnym rękodziełem.
  https://centrumkoronkikoniakowskiej.pl/muzeum/
 • Centrum Produktu Regionalnego, będące szczególną atrakcją dla dzieci – w znajdującej się tam Bacówce są owce, kozy, a w sklepie obok można kupić pyszne, regionalne sery oraz produkty rękodzielnicze i pamiątki.
  http://seroscypek.pl/
 • Chata na Szańcach –  Galeria Sztuki Regionalnej Tadeusza Ruckiego – w tej galerii zobaczyć można regionalne malarstwo, grafikę, malarstwo na szkle, stolarstwo artystyczne oraz oczywiście słynne koronki koniakowskie. W galerii prezentowane są także prace przez córkę artysty – Justyny Łodzińskiej. 
  Oczywiście tu także można zaopatrzyć się w regionalne pamiątki.
  Adres: Koniaków 662, 43-474 Koniaków

Atrakcje w pobliżu

 • W pobliskiej Istebnej na odwiedzenie zasługuje Chata u Kawuloka – zabytkowa, drewniana chata z 1863 roku, Chata u Kawuloka stanowi przykład regionalnej architektury drewnianej, przed laty jej właścicielem był Jan Kawulok, znany w okolicy twórca ludowych instrumentów i gawędziarz, a obecnie ciekawe muzeum pełne zabytkowych sprzętów oraz instrumentów muzycznych. Niewiele jest miejsc, gdzie można zobaczyć róg pasterski, okarynę czy fujarę.
  Adres: Istebna 824, 43-470 Istebna
 • Muzeum Browaru w Żywcu – w odległości niespełna 30 km od Willi pod Lipami znajduje się Muzeum Browaru w Żywcu. Tradycje browarnicze w Żywcu sięgają XIX wieku. Browar żywiecki założony w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga, Był jednym z najbardziej znanych browarów w Europie. Dzisiaj, w jego najstarszej, historycznej części mieści się muzeum, w którym miłośnicy złocistego trunku mogą poznać historię piwa…
  https://muzeumbrowaru.pl/
 • Na miłośników zwiedzania czeka także zamek książęcy w Pszczynie, żubry w pałacowym zwierzyńcu, ciekawe ogrody oraz zimą – oczywiście wyciągi narciarskie.
  https://zamek-pszczyna.pl/
Widok z balkonu
Powrót na górę